Strona główna

Aktualności, strona 7 z 7

Obchody Dnia Niepodległości

Utworzono: 01.02.2023
ZAPYTAJ MNIE O POLSKĘ...
REFLEKSJE NA TEMAT OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Jakie są nasze powinności wobec Ojczyzny? Co to znaczy być patriotą? Czy jest jedno prawidłowe przeżywanie własnej przynależności do ojczystej ziemi, do rodaków? Święto Niepodległości jest niewątpliwie właściwą okazją do refleksji na temat różnych możliwości wyrażania swoich patriotycznych uczuć. Czy będzie to pieśń, drama, wiersz, warta honorowa, prelekcja historyczna, wywieszenie flagi, apel do rodaków, udział w uroczystej mszy świętej, turniej szachowy, zwykła zaduma - wszystko służy jednemu, jest wyrazem naszej pamięci i dumy z tego, że jesteśmy Polakami, niezależnie od tego, jak czasami trudna okazuje się rzeczywistość. Ważny jest autentyzm przeżywania.
Jak niegdyś ułani pod okienko panienki przybywamy pod tablice, pomniki, cokoły, krzyże, przystajemy w miejscach szczególnie dla nas ważnych – tu wszędzie jest nasza Ojczyzna.

Obchody Dni Papieskich 2022 w Gminie Oleśnica

Utworzono: 17.10.2022

9, 16, a także 17 października stały się dniami wyjątkowymi dla wspólnoty gminy Oleśnica. Właśnie w tych dniach rodziny, starsi i młodsi, nauczyciele, wychowawcy, uczniowie, przedszkolaki, harcerze i samorządowcy przybywali pod pomnik Jana Pawła II, aby upamiętnić 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła. Z serca wiernych popłynęła "Barka", pieśń – symbol nie tyle pamięci o wyjątkowym człowieku, co świadectwo jego miłości do Boga i Ludzi.

Dzień Nauczyciela 2022r.

Utworzono: 13.10.2022

Pilates

Utworzono: 17.10.2022

"Miłość jeszcze gra w zielone..." I klimatyczny koncert w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Oleśnicy

Utworzono: 02.10.2022

"Miłość jeszcze gra w zielone..." I klimatyczny koncert w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Oleśnicy.
2 października MGCK w Oleśnicy rozpoczęło swoją działalność koncertową. Tematem przewodnim artystycznego wydarzenia była miłość ukazana w każdym ze swoich wymiarów...

Witamy na naszej stronie!

Utworzono: 20.01.2023

Droga do Oleśnicy...